Vítáme Vás na našem eshopu. Budeme rádi, když navštívíte naši kamennou prodejnu v Táboře u autobusového nádraží, kde naleznete daleko více farmářských produktů. Postupně budeme nové produkty nahrávat na eshop, za zdržení se omlouváme.

Jak se dělá svatomartinská husa?

Už se blíží 11. listopad. Martina na bílém koni nemůžeme očekávat už řadu let, ovšem jistotou je propečená, šťavnatá husička s křupavou kůrčičkou, zelím, knedlíky nebo lokši. Připravte si ji s námi i vy.

Svatomartinská husa

Svatomartinská husa – tradice

Proč se zrovna na Martina podávají pečené husy? Existuje několik legend, které se k této tradici vztahují. Jedna vypráví o Martinovi, biskupovi v Tours ve Francii, který kdysi sloužil císaři jako voják. Jednoho večera potkal žebráka, jemuž věnoval kus svého pláště. V tu noc se mu zdál sen, že se onen žebrák vrátil s kusem pláště a pravil, že je Ježíš. Martin změnil životní poslání, stal se křesťanem, poté knězem. Když se však měl stát biskupem, schoval se před delegací v jedné z pousteven. Proč se skrýval? Byl neuvěřitelně skromný a myslel si, že si roli mnicha nezaslouží. Ovšem prý jej prozradily husy svým kejháním. Proto od té doby prý končí na pekáči. Existuje však mnohem prozaičtější verze. Zkrátka na podzim se zabíjely husy kvůli hodům, aby lidé byli silní, dělaly se poutě a svatomartinské trhy, kde se podávala právě svatomartinská husa. A jak si ji připravit?

Svatomartinská husa – recept

Vyberte si mladou husu, která bude mít asi 3 kg. Z břišní dutiny vyndejte droby, přebytečný tuk, všude osolte a nakmínujte. Dejte na plech a nechte odležet v lednici, ideálně 24 hodin. Poté husu osušte a dutinu vyplňte jablky. Dejte na pekáč, podlijte vodou a nechte péct v troubě předehřáté na 120 °C. Pečte podle velikosti, tříkilová husa se peče 4 až 6 hodin. Maso musíte poté lehce odloupnout od kosti. Aby byla kůrka křupavá, ke konci husu vyndejte z trouby, rozehřejte ji na 230 °C a poté maso vraťte, aby se zprudka opekla za dalších 15 minut. Upečenou husu nechte v klidu odpočívat a z plechu slijte tuk do kastrůlku. Zalijte vývarem, nechte přijít k varu, seškrábejte i připečené kousky a svařte na silnou šťávu. Odpočatou husu naporcujte, podávejte se šťávou, zelím, klidně červeným i bílým. Přidejte knedlíky (kombinace houskových, bramborových i karlovarských) nebo lokše. Dobrou chuť!